Wiprz
Mucharz
Wadowice

III Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłkę Siatkową

III Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłkę SiatkowąPonad 250 zawodników z 36 drużyn wzięło udział w  III Mistrzostwach Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłce Siatkowej. Impreza odbyła się w dniach 17 i 18 listopada br. w Zespole Szkół Nr 3 w Wadowicach przy ul. Sienkiewicza 9, i została dofinansowana przez Powiat Wadowicki.
 W sobotę 17.11. o tytuł Mistrza Szkół Ziemi Wadowickiej walczyło 18 drużyn w kategorii Gimnazjum (9 drużyn żeńskich oraz 9 męskich). Losowanie wyłoniło 3 grupy w każdej z kategorii, z których najlepsze drużyny walczyły ze sobą o 1 miejsce. Po zaciętej walce najlepsze okazały się następujące drużyny: w kategorii Dziewczęta – Zespół Szkół Samorządowych Sułkowice Łęg, Gimnazjum Nr  1 w Wadowicach oraz Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie. Wśród chłopców do ścisłego finału dotarły drużyny z: Gimnazjum Nr  1 w Andrychowie, Gimnazjum Nr 1 w Wadowicach oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Zagórniku.
Finały były bardzo emocjonujące, ale ostatecznie w obu kategoriach zwyciężyli obrońcy tytułu – Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie (prowadzone przez p. Andrzeja Kojdera), a na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum Nr  1 w Wadowicach (trenerzy: p. Renata Kuzia i p. Wojciech Salepa). Trzecie miejsce wśród Dziewcząt zdobyło Gimnazjum w Sułkowicach, natomiast wśród Chłopców – Gimnazjum w Zagórniku. Najlepszymi zawodnikami zostali uczniowie zwycięskich szkół: Sylwia Kudłacik oraz Bartłomiej Sasak.
Podczas niedzielnych zmagań zmierzyły się szkoły podstawowe – także po 9 w każdej kategorii. System rozgrywek wyglądał tak jak w przypadku gimnazjów. Najlepszą drużyną w kategorii Szkoła Podstawowa Dziewczęta okazała się SP Nr 4 w Andrychowie, drugie miejsce zdobyła SP Nr 2 w Andrychowie, a trzecie – SP Nr 2 w Wadowicach. Wśród chłopców Mistrzem okazała się SP Nr 2 w Andrychowie, na drugim miejscu uplasowała się Reprezentacja ALPS, a na trzecim - SP Nr 4 w Andrychowie. Najlepszymi zawodnikami Turnieju z ramienia szkół podstawowych zostali Natalia Ślusarczyk i Dominik Dąbrowski.
Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej okazały się świetną sportową zabawą nie tylko dla zawodników, którzy walecznie rywalizowali na parkiecie, ale także dla widzów Turnieju.  Nagrody zwycięzcom wręczył Członek Zarządu Powiatu Ireneusz Cholewa.