U³atwienia dla osób nies³ysz±cych i g³uchoniemych

Od 1 kwietnia 2012 roku zgodnie ustaw± z dnia z dnia 19 sierpnia 2011 r. o jêzyku migowym i innych ¶rodkach komunikowania siê (Dz.U. z 2011r. Nr 209, poz.1243 ze zm.) organy administracji publicznej s± zobowi±zane zapewniæ t³umacza:

PJM – Polskiego Jêzyka Migowego;
SJM – Systemu Jêzykowo-Migowego;
SKOGN – Sposobu Komunikowania siê Osób G³uchoniemych

osobom wymagaj±cym tej pomocy przy za³atwianiu spraw w urzêdzie.

Osoba chc±ca skorzystaæ ze ¶wiadczenia us³ugi wybranej metody komunikowania siê zobowi±zana jest zg³osiæ w Starostwie Powiatowym w Wadowicach rodzaj ¶wiadczenie, co najmniej na 3 dni robocze przed zdarzeniem z wyj±tkiem sytuacji nag³ych.
Zg³oszenie mo¿na dokonaæ osobi¶cie, listownie, drog± mailow± biuro@powiat.wadowice.pl lub telefonicznie za po¶rednictwem osoby trzeciej pod numerem telefonu 33/8734200.