a a a
  6. Powiatowe suby, inspekcje, strae
  7. Organizacje pozarzdowe
    1. Org. dzia. dla niepenosprawnych
    2. Program wsppracy Powiatu Wadowickiego z organizacjami pozarzdowymi oraz innymi podmiotami prowadzcymi dziaalno poytku publicznego na 2020 rok
    3. Fundacje
    4. Jedn.org.pow.dzia.dla niepenospr.
    5. Stowarzyszenia
    6. Organizacje poytku publicznego
    7. Stowarzyszenia kultury fizycznej
    8. Dokumenty i formularze
    9. Ogoszenia, komunikaty
  8. Gospodarka powiatu
    1. Program Rozwoju Przedsibior.
    2. Strategia Rozwoju Powiatu Wadowickiego
    3. Raport o stanie gospodarki
  9. Turystyka
    1. Kocioy drewniane
    2. Waniejsze zabytki
    3. Gospodarstwa Agroturystyczne
    4. Gospodarstwa Ekoturystyczne
  10. Kultura
  11. Sport
    1. Klasyfikacja szk Powiatu Wadowickiego
    2. Kalendarz zawodw sportowych
    3. Uczniowskie Kluby Sportowe
  12. Nabr w urzdzie
  13. Zamwienia publiczne, przetargi
    1. Informacje z otwarcia ofert
    2. Plany zamwie publicznych
      1. Plan postpowa o udzielenie zamwie publicznych w Starostwie Powiatowym w Wadowicach w 2020 roku
      2. Plan postpowa o udzielenie zamwie publicznych w Starostwie Powiatowym w Wadowicach w 2019 r.
      3. Plan postpowa o udzielenie zamwie publicznych w Starostwie Powiatowym w Wadowicach w 2018 r.
    3. Zmiany do SIWZ - Przetargi
    4. Ogoszenia - Przetargi
    5. Wyniki - Przetargi
    6. Umowy - Przetargi
  14. Konto bankowe Starostwa
  15. Prawo
  16. Geoportal Powiatu Wadowickiego
  17. Rejestr umw Starostwa Powiatowego w Wadowicach
  18. Petycje
  19. Nieodpatna pomoc prawna, nieodpatne poradnictwo obywatelskie i nieodpatna mediacja
  20. Zarzdzanie kryzysowe

Aktualna sytuacja epidemiczna w powiecie wadowickim

23-10-2020

Aktualna sytuacja epidemiczna w powiecie wadowickim
Wydzia Zarzdzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach przedstawia poniej informacj o aktualnej sytuacji epidemicznej w powiecie wadowickim. Zgodnie z danymi Pastwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach na dzie 23.10.2020 r. na terenie powiatu:
-liczba mieszkacw objtych kwarantann – 1360 osb
-liczba osb zakaonych – 1191 + 3 osoby wykazywane przez inne wojewdztwo i powiat,
w tym liczba liczba ozdrowiecw – 493 + 3 wykazane przez inne wojewdztwo i powiat.
Z powodu COVID-19 zmaro 0 osb, a z powodu wspistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmaro 15 osb. 1 osoba zakaona zmara z innych przyczyn.

Liczba ta w poszczeglnych gminach rozkada si nastpujco: gmina - liczba w kwarantannie (liczba zakaonych)
Gmina Andrychw – 369 (297 osb zakaonych w tym 104 ozdrowiecw - 1 wykazany przez inne wojewdztwo, 16 osb hospitalizowanych, 173 osoby w izolacji domowej, 4 osoby zmary)

Gmina Brzenica – 72 (66 osb zakaonych w tym 18 ozdrowiecw, 46 osb w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowana, 1 osoba zmara)

Gmina Kalwaria Zebrzydowska – 97 (123 osoby zakaone w tym 60 ozdrowiecw, 56 osb w izolacji domowej, 3 osoby hospitalizowane, 4 osoby zmary)

Gmina Lanckorona – 68 (97 osb zakaonych w tym 59 ozdrowiecw, 33 osoby w izolacji domowej, 4 osoby hospitalizowane, 1 osoba zmara)

Gmina Mucharz – 26 (57 osb zakaonych w tym 40 ozdrowiecw, 16 osb w izolacji domowej, 1 osoba hospitalizowana)

Gmina Spytkowice – 61 (41 osb zakaonych w tym 13 ozdrowiecw - 1 ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat, 27 osb w izolacji domowej, 1 osoba zmara)

Gmina Stryszw – 163  (64 osoby zakaone w tym 30 ozdrowiecw, 28 osb w izolacji domowej, 6 osb hospitalizowanych)

Gmina Tomice – 84 (48 osb zakaonych w tym 17 ozdrowiecw - 1 ozdrowieniec wykazany przez inny powiat, 28 osb w izolacji domowej, 1 osoba w izolatorium, 2 osoby hospitalizowane)

Gmina Wadowice – 285 (267 osb zakaone w tym 89 ozdrowiecw, 159 osb w izolacji domowej, 14 osb hospitalizowanych, 5 osb zmaro)

Gm. Wieprz – 135 (134 osoby zakaone w tym 66 ozdrowiecw, 61 osb w izolacji domowej, 7 osb hospitalizowanych).

Przypominamy, e aktualne dane odnonie sytuacji epidemicznej mona znale rwnie na stronie PSSE w Wadowicach: https://tiny.pl/7dqzm . Dane te s na bieco aktualizowane.

Przypominamy, e podstawowym rodkiem ochronnym przed koronawirusem jest waciwe mycie rk. Niezwykle istotne jest unikanie bezporedniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odlegoci, a najlepiej niewychodzenie z domu.

Osoby, u ktrych wystpuje duszno, gorczka, kaszel, czyli objawy sugerujce moliwo zaraenia si niebezpiecznym wirusem proszone s o kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu.

Kontakt z Powiatow Stacj Sanitarno-Epidemiologiczn – tel. 698 926 976
z NFZ, tel. 800 190 590 (caodobowa infolinia).

Caodobowa infolinia dla obywateli w sprawach kwarantanny i zdrowia: +48 222 500 115.

Mapa zarae koronawirusem, z podziaem na poszczeglne wojewdztwa, jest natomiast dostpna pod poniszym linkiem: https://tiny.pl/tb93t

Jednoczenie informujemy, i wszelkie informacje i pytania odnonie koronawirusa znajduj si w serwisie rzdowym:  https://tiny.pl/tbtx4

Projekt i program Interhead.pl